“Mbrojtje për vajzat dhe gratë”, personazhet e famshëm që morën pjesë në protestën kundër dhunës seksuale ndaj grave të organizuar në Prishtinë

Te rekomanduara

Shperndaje

Rasti drithërues i dhunës seksuale ndaj të miturës 11-vjeçare, ngriti në këmbë gjithë popullin e Shqipërisë dhe Kosovës, duke përfshirë këtu dhe shumë personazhe të famshëm të showbiz-it, kulturës dhe politikës.Qytetarët kanë marshuar ditën e sotme rrugëve të Prishtinës në shenjë proteste, ku kërkohet që zëri i tyre dhe i gjithë grave të abuzuara të dëgjohet.

Disa nga figurat e njohura që iu bashkuan kësaj protestë janë: Dafina Zeqiri dhe i dashuri i saj Dj Geek, deputetja e parlamentit të Kosovës, Adriana Matoshi, këngëtarja e muzikës popullore Shyhrete Behluli së bashku me të bijën, Engjellusha Salihu, këngëtari Ron Zaiti, Dj Dagz, reperi Lyrical Son si dhe ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga.

spot_imgspot_imgspot_img