Sipas Vogue, këto janë markat e bizhuterive të cilat duhet t’i njohim me patjetër

Te rekomanduara

Shperndaje

Pjesa më e madhe e të qenit një redaktor i modës është të bësh kërkime tregu dhe të jesh i vetëdijshëm për markat më të njohura. Për fat të mirë për ata në botën e bizhuterive, ka shfaqje vjetore tregtare, të tilla si shfaqja Couture në Las Vegas, që shfaqin markat më të mira të bizhuterive. Shfaqjet si Couture na ndihmojnë të familjarizohemi me markat dhe të na ekspozojnë ndaj stilistëve të rinj dhe të ardhshëm.Në ekipin e bizhuterive Vogue, markat e preferuara nuk janë të kufizuara në markat më të shtrenjta ose ekskluzive, por përfshijnë stilistë që sapo kanë filluar dhe ata që bëjnë copëza interesante dhe unike. Nga krijimet shumëngjyrëshe të Swarovski dhe Bea Bongiasca deri te klasikët e lartë të Cartier-it, blini të preferuarat e VOGUE dhe disa nga markat më të mira të bizhuterive më poshtë. Siç e dimë shumë mirë, emocioni i gjetjes së një marke të re të mrekullueshme është pothuajse po aq i mirë sa gjetja e asaj bizhuterie të përsosur.

-Mejuri

Mejuri është më shumë se një markë bizhuterish me një ndjekës besnik global. Mejuri, e cila u themelua nga Noura Sakkhijha, është e përkushtuar për të bërë bizhuteri me cilësi të lartë dhe të qëndrueshme që ushqen dhe fuqizon gratë.

-Khiry

Artisti dhe stilisti multimedial Jameel Mohammed, i lindur në Çikago dhe me bazë në Nju Jork, është një mjeshtër i botës së bizhuterive. Ai themeloi Khiry-n ndërsa ishte universitar në Universitetin e Pensilvanisë, dhe ka vazhduar të shfaqet në revista si Vogue, me modelet e tij të veshura nga të famshëm si Serena Williams dhe u emërua si një finalist në CFDA / Fondi i Modës 2021 Vogue .

-Almasika

Almasika, e cila debutoi në dyqanin e dashur parizian Colette, interpreton traditat globale dhe simbolet universale përmes gjuhës vizuale të përjetshme dhe të pasur që lejojnë bizhuteritë. Dizajnerja Catherine Sarr, e cila ka punuar në marka të ndryshme luksoze dhe diamanti, ka krijuar pjesë që nxjerrin një je ne sais quoi (një kualitet që nuk mund të përshkruhet lehtësisht) të lehtë.

-Bea Bongiasca

Nëse e ndiqni Dua Lipën, ka shumë mundësi që ta keni parë të veshur me dizajne nga stilistja italiane e bizhuterive Bea Bongiasca. Bongiasca, e cila filloi në Central Saint Martins, krijon copa me smalt me ​​ngjyra të ndezura, në formë mahnitëse nga gurët e çmuar që i shtojnë ngjyrë dhe karakter çdo veshjeje.

– Swarovski

Marka austriake e trashëgimisë, e themeluar në vitin 1895 nga Daniel Swarovski, ka marrë një përditësim të gjallë vitet e fundit falë syrit të Drejtoreshës Kreative Giovanna Engelbert. Swarovski është i dashur si nga redaktorët e Vogue ashtu edhe nga yjet e stilit të rrugës.

-Sophie Bille Brahe

Dizajnerja daneze Sophie Bille Brahe ka vënë në qendër tregun e bizhuterive delikate me perla dhe diamante. Pjesët e saj janë luksoze dhe klasike.

-Zoë Chicco

Zoë Chicco lançoi markën e saj të bizhuterive me emër në vitin 2000, e cila përbëhet nga copëza ari dhe gurësh të çmuar. Edhe më mirë, të gjithë diamantet e Zoë Chicco janë me burim etik dhe përdorin ar të ricikluar 14k. Përveç kësaj, të gjithë punonjësve të tyre paguhen me paga etike, u jepen përfitime dhe leje familjare.

-Sauer

Marka braziliane e bizhuterive Sauer ka ekzistuar për më shumë se 80 vjet, dhe nën drejtimin e Drejtoreshës Kreative Stephanie Wenk ajo ka vazhduar të inovojë dhe të shtyjë zarfin e dizajnit të bizhuterive. Koleksionet aktuale të Sauer përfshijnë dizajne të reja, si dhe versione të përditësuara të pjesëve arkivore të markës.

-Fernando Jorge

Fernando Jorge, i cili mori një diplomë Master në Dizajn bizhuterish nga Central Saint Martins, krijon pjesë sensuale, të thjeshta dhe të qeta për markën e tij të emrit. Bizhuteritë Fernando Jorge dallohen menjëherë për siluetat e saj të lëngshme dhe elementët e gurëve të çmuar.

-Jenna Blake

Jenna Grosfeld e Jenna Blake Jeëelry është një ndërthurje e frymëzimit vintage me ngjyrat dhe teksturat bashkëkohore. Ndërsa Grosfeld dizajnon me një qasje maksimaliste, ajo beson se bizhuteritë duhet të mblidhen dhe vlerësohen njësoj si arti.

-Ileana Makri

Dizajnerja greke e bizhuterive Ileana Makri ka bërë bizhuteritë e saj të shkëlqyera për më shumë se 25 vjet, dhe dizajnon me një identitet të qëndrueshëm të markës. Koleksioni i saj Globetrotter i përbërë nga copa rruaza me elementë nga udhëtimet e saj në botë qëndron pranë bizhuterive të saj elegante të denja për një koktej.

-Nadine Aysoy

Edhe pse lindi në një familje tregtarësh belgë diamantesh, Nadine Aysoy e filloi karrierën e saj në bankingun e investimeve dhe nuk e filloi markën e saj të bizhuterive me emër deri në vitin 2017. Megjithatë, që atëherë, ajo është bërë e njohur për bukurinë e saj të transformueshme, lozonjare dhe të ngritur. bizhuteri të larta.

Cartier

Cartier ka qenë në krye të industrisë së bizhuterive dhe orëve që nga viti 1847 falë modeleve ikonike të markës dhe përpjekjeve filantropike. Nga koleksioni i trinitetit deri te ora e tankeve, pjesët e Cartier janë të përjetshme, elegante dhe të rafinuara.

spot_imgspot_imgspot_img